Yenibiriş, 100 bin istihdam için afet bölgesinde sahaya iniyor

Yenibiriş, 100 bin istihdam için afet bölgesinde sahaya iniyor
Yenibiris.com Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özmen, "Bölgeden göç eden vatandaşlarımıza istihdam kapılarının açılması için yoğun bir çalışma başlattık" dedi

Yenibiris.com, deprem bölgesinde bulunanlar için 100 bin istihdam hedefi ile çalışma başlattı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Yenibiris.com, deprem felaketinden etkilenen 11 ilde vatandaşların ihtiyaçlarını belirlemek ve iş bulabilmelerine yardımcı olabilmek amacıyla geçici yerleşim birimlerinde 'Yenibiriş İstihdam Merkezleri' kuruyor.

'Yenibiriş İstihdam Merkezleri'nin ilki mobil ofis olarak Gaziantep Nurdağı'nda çalışmalarına başlıyor. Mobil merkezde Yenibiriş işe alım uzmanları ve gönüllülerden oluşan bir ekip hazır bulunacak. Bölgede bulunan depremzede vatandaşların Yenibiriş İstihdam Merkezi'ne gelerek öz geçmiş oluşturma konusunda destek alması mümkün olacak.

Gaziantep Nurdağı'ndaki mobil istihdam merkezi açılışından sonra Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Malatya ile devam edecek Yenibiriş İstihdam Merkezleri, bölgede bulunan vatandaşların iş ihtiyaçlarını anlaşmalı kurum ve kuruluşlar ile paylaşarak hızlı bir şekilde sonuçlandırmayı hedefliyor.

- Hedef 100 bin istihdam

100 bin istihdam hedefi ile başlayan çalışmalarında Yenibiriş, istihdam desteği verebilecek tüm firmalara iş birliği çağrısında bulunuyor. Bölgenin yeniden ayağa kalkması sırasında faaliyet gösterecek Türkiye`nin önde gelen inşaat firmaları ile temasa geçen şirket, firmaların tüm istihdam ihtiyaçlarını bölge halkı ile buluşturacak.

Mobil istihdam ofislerinin de etkisiyle Yenibiriş, bölgede doğacak yeni ihtiyaçları anında belirleyerek firmalarla iş arayan depremzedeleri bir araya getirebilecek.

- 'İlk adım bizden'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yenibiris.com Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özmen, istihdam desteğinin özellikle uzun soluklu iyileşme çalışmalarının odağında yer aldığını belirterek, 'Bizler de bu süreçte bölgede kalan, bölgeden göç eden vatandaşlarımıza istihdam kapılarının açılması için yoğun bir çalışma başlattık. Firmalarımızla birlikte sinerji yaratıp, bu zorlu günlerde bir nebze de olsa fayda sağlayabilmeyi hedefliyoruz.' ifadelerini kullandı.

Yenibiriş olarak afetin ilk gününden itibaren verebilecekleri destekler üzerinde çalıştıklarını aktaran Özmen, şunları kaydetti: 'Ana faaliyet konumuz olan istihdam desteği, özellikle uzun soluklu iyileşme çalışmalarının odağında yer alıyor. Bizler de bu süreçte bölgede kalan, bölgeden göç eden vatandaşlarımıza istihdam kapılarının açılması için çalış başlattık. İlk adımı biz atarak örnek olabilmek adına uzaktan çalışılabilecek ekiplerimizden Tele-satış uzmanlığı için 11 ilimize özel bir ilan yayınladık. Bunun dışında Teknoloji departmanımızda part time çalışabilecek, yazılımla ilgilenen ve afetten etkilenmiş öğrencilerimize kapımızı açtık. Bu pozisyonda başlayacak öğrencilerimize İstanbul'da konaklama imkanı da sunacağız. Bu ilk adımın ardından, birebir temas ve yerinde gözlemin en önemlisi olduğunun bilincinde olarak sahaya inmeye karar verdik. İlkini Nurdağı'nda açtığımız Yenibiriş İstihdam Merkezlerimizi diğer illerimizde de yaygınlaştırarak bölgedeki vatandaşlarımızın sürekli yanında olmaya ve istihdam konusunda destek vermeye devam edeceğiz. Firmalarımızla sinerji oluşturup 100 bin istihdama ulaşmak ve bu zorlu günlerde bir nebze fayda sağlayabilmek en önemli hedefimiz.'

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.