Ateş: Hakça Bölüşen Adil Bir Ekonomi İnşa Edeceğiz

Ateş: Hakça Bölüşen Adil Bir Ekonomi İnşa Edeceğiz
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Arslan Ateş, Güneysu İlçe Başkanı Yavuz Karaosman ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Güneysu’da esnafı ve pazar yerini ziyaret etti.

Güneysu’da esnaf ve pazarcılarla mevcut ekonomik istikrarsızlıklar ve alım gücünün düşüşü üzerine sohbet eden Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Arslan Ateş, “Hem toplumsal hem de yapısal anlamda ülkemiz bir çıkmaza sokulmuştur. Yüksek enflasyon, işsizlik, borçluluk ve giderek artan cari açık, halkın büyük çoğunluğunu esir almış bir yoksulluk, alım gücü yerlerde, tepeden tırnağa bir israf, rüşvet ve yolsuzluk düzeni, hasara uğramış devlet kurumları, geçmişin birikimi ve geleneğiyle bağı kopmuş bir devlet mekanizması var karşımızda. Türkiye bu denli kötü bir tablo ortaya çıkaran bir ekonomi ile ilerleyemez. Mevcut sistem değişmeden, ekonominin düze çıkması da mümkün değildir. “ dedi.

“Mevcut ekonominin adı rant ekonomisidir. Vergi, zam, faiz, düşük ücret ve düşük taban fiyatları vasıtasıyla halkın sahip olduğu bütün imkânlar elinden alınmaktadır.” diyen Ateş, “Üreten ve hakça bölüşen adil bir ekonomik sistemi ortak akılla ile inşa edeceğiz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.