RTEÜ ile ÇAYMER İkili İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi

RTEÜ ile ÇAYMER İkili İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Çay İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Çay Araştırma Uygulama Merkezi (ÇAYMER) İkili İş Birliği Fırsatları” etkinliği gerçekleştirildi

Üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezi Cep Sineması Salonunda düzenlenen etkinlikte, Rektör Yardımcısı ve Çay İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Mete Avcı tarafından açılış konuşması yapıldı. Çay İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından yürütülen çalışmalar ve kurumlar arası iş birliklerinin önemi vurgulandı.

ÇAYMER Genel Müdürü Teoman Küçükmustafa “ÇAYMER Genel Tanıtımı” ve ÇAYMER Laboratuvar Müdürü Ayfer Kıyak Kopuz “ÇAYMER Laboratuvar Hizmetleri Tanıtımı” konulu sunumlarını gerçekleştirdi.

Sunumlarda, ÇAYMER’in kuruluşu, personel durumu, ekipmanları ve altyapısı ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Ayrıca, çayda fiziksel analiz, kimyasal analiz, mikrobiyolojik analiz ve toprak analiz laboratuvarlarında yapılan analizler, eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile üniversitemiz iş birliği ile yürütülen projelere yönelik açıklamalar yapıldı.

Ardından, soru cevap bölümünde bundan sonra yürütülebilecek yeni projeler, iş birliği imkânları ÇAYMER yetkilileri ve katılımcılar tarafından ele alındı.

Etkinliğe, üniversitenin akademik personeli, ÇAYMER ekibi ve diğer kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.