Asrın Felaketine Karşı Rize’de Asrın Dayanışması: 80 Yaşındaki Neriman Nine Depremzedeler İçin Kışlık Giysi Dikiyor

Asrın Felaketine Karşı Rize’de Asrın Dayanışması: 80 Yaşındaki Neriman Nine Depremzedeler İçin Kışlık Giysi Dikiyor
Tüm Türkiye’nin seferber olduğu Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem yardımlarında Rizeli 80 yaşındaki Neriman nine duygulandırdı. Neriman nine gönüllü olarak katıldığı dikim çalışmalarında depremzedeler için kışlık giysi dikiyor.

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Rize’nin Güneysu İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, yardım kampanyalarına daha fazla katkıda bulunmak amacıyla bünyesinde bulunan 2 giyim atölye sayısını 7’ye çıkardı. Gönüllü 110 kursiyer tarafından depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla battaniye, çocuk battaniyesi, bebek takımları, bere, atkı, polar eşofman takımları ve polar montların dikiminin gerçekleştirildiği atölyelerdeki dikim çalışmalarına 80 yaşındaki Neriman Bayraktar da katılarak, bebek giysisi ve yetişkin eşorfman dikimiyle çalışmalara katkıda bulunuyor.

Güneysu İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Adnan Yığcı, 6 Şubat sabahında meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem haberini alır almaz 2 giyim atölyesinde depremzedeler için kışlık giysi ve battaniye dikimine başladıklarını belirterek, ardından yardım kampanyasına daha fazla katkıda bulunmak ve daha fazla depremzedenin ihtiyacını karşılamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Gündoğar ile yapılan değerlendirmelerle ilçedeki dikiş atölye sayısını 7’ye çıkardıklarını kaydetti.

Halk Eğitim Merkez binasında 2, Ulucami Mahallesinde 1, Adacami İlkokulunda 1, Güneli Köyünde 1, Ortaköy Köyü Köy Yaşam Merkezinde 1 ve Kıbledağı İlkokulunda 1 atölye ile 110 kursiyer ve gönüllünün yoğun mesai harcayarak afetzedeler için kışlık kıyafet, battaniye ve polar gibi dikimler gerçekleştirdiklerini ifade eden İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Adnan Yığcı, “Atölyelerimizde şu ana kadar üretimi gerçekleştirilen 38 battaniye, 20 çocuk battaniyesi, bebek takımları, bere, atkı, polar eşofman takımları ve polar montların bir kısmını yerlerine ulaştırmış bulunmaktayız. Yarın teslim edilmek üzere elimizde 406 adet kışlık giysi paketlenmiş durumdadır. Dikimi gerçekleştirilen giysiler, AFAD aracılığı ile deprem bölgesine, Güneysu Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığı ile ilçemize ve bölgemize gelen afetzede ailelere ulaştırılmaktadır.” dedi.

Yığcı, ayrıca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Gündoğar ve diğer okul ve kurum müdürleri ile yapılan değerlendirmeler neticesinde yemek atölyesini de faaliyete geçirerek başta afetzedeler olmak üzere, orada görev yapan tüm kurtarma personeli için Rize lokumu üretip paketleyerek Güneysu Kaymakamlığı ve AFAD aracılığı ile deprem bölgesine sevk ettiklerini kaydederek, “Ayrıca ilçemizdeki başta pansiyonlu okullarımızın mutfakları olmak üzere diğer okullarımız vasıtasıyla da gönüllü velilere duyuru yapılarak yapılan tüm lokumlar da kurumumuza ulaştırılmaktadır. Şu ana kadar yemek atölyemiz ve gönüllülerin kurumumuza teslim ettikleriyle beraber yaklaşık 25 bin adet Rize lokumu streç film ile kaplanıp paketlenerek gönderime hazır hale getirilmiş, yarın inşallah diğer malzemelerle birlikte sevkleri yapılacaktır. Güneysu Halk Eğitimi Merkezi olarak, bu zor günlerde elimizden gelenin fazlasını yapmak zorunda olduğumuz bilinci ile çalışmalarımızı yürütüyoruz ve yürütmeye devam edeceğiz. Bize verilecek olan görevi yapmak için tüm personel, öğretmen, kursiyer ve gönüllülerimizle hazır olduğumuzu belirtiriz.” diye konuştu.

Yığcı, Kaymakam Muhammed İkbal Yelek, Belediye Başkanı Rıfat Özer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Gündoğar’ın çalışmalara destek verdiklerini ve destekleri dolayısıyla şükran duyduklarına vurgu yaparak, ayrıca, destek veren tüm personel, öğretmen, kursiyer, gönüllüler, ilçedeki okul ve kurum müdürleri ile velilere teşekkür etti.”

İlçedeki dikiş çalışmalarına 80 yaşındaki Neriman Bayraktar’ın katılması asrın felaketine karşı asrın dayanışması olarak gönüllere işlenirken, Neriman ninenin şu ana kadar 2’şer takım bebek giysisi ve yetişkin eşofman takımı diktiği öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.