Av. Ali İmran Büyük, Rize İl Genel Meclisi'nin Yeni Başkanı Seçildi

Av. Ali İmran Büyük, Rize İl Genel Meclisi'nin Yeni Başkanı Seçildi
Rize İl Genel Meclisi Başkanlığına Av. Ali İmran Büyük seçildi.

2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından Rize İl Genel Meclisi'nde yeni dönem başladı. İlk toplantısını gerçekleştiren meclis, yeni başkanını ve diğer görevlilerini seçti.

Toplantıda en yaşlı üye Muhsin Şentürk başkanlığında yapılan seçimlerde, AK Parti grubu Av. Ali İmran Büyük'ü meclis başkanı adayı olarak gösterdi. Oylama sonucunda 30 üyeden 26'sının oyunu alan Av. Ali İmran Büyük, Rize İl Genel Meclisi'nin yeni başkanı seçildi. CHP grubu tarafından aday gösterilen Muhsin Şentürk ise 4 oy aldı.

Büyük, yaptığı konuşmada öncelikle kendisine oy veren vatandaşlara ve AK Parti teşkilatına teşekkür ettiğini belirtti. Ayrıca, geçmiş dönemde görev alan meclis başkanlarına ve üyelere de teşekkürlerini iletti.

Yeni dönemde önceliklerinin köyleri daha yaşanabilir hale getirmek olduğunu ifade eden Büyük, "Siyasi temsilcilerimiz, bürokratlarımız ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimizle birlikte birlik ve beraberlik ruhuyla çalışacağız. Hedefimiz, önceki dönemden aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak" dedi.

Toplantıda ayrıca, İl Genel Meclisi Başkan Vekilliklerine Yusuf Arısoy ve Mehmet Şamlı, Asil Katip Üyeliklere Arif Berber ve Hasan İbar, Yedek Katip Üyeliklere Kemal Kurkut ve Hüseyin Bayraktar seçildi. İl Encümeni Üyeliklerine ise Bayram Ali Çapoğlu, Mehmet Öztürk ve Muharrem Delibaş seçildi.

RİZE İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI ALİ İMRAN BÜYÜK OLDU

2024 Yerel Yönetimler Seçimlerinin ardından yeni oluşan meclis, ilk toplantısını temayüller gereği en yaşlı meclis üyesi olan Muhsin Şentürk başkanlığında yaptı. Toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Çepni ve misafirler katıldı.

Toplantının ilk gündem maddesi gereğince Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. AK Parti grubu tarafından Meclis Başkanı adayı olarak gösterilen Av. Ali İmran Büyük, yapılan oylama sonucu mevcut 30 üyeden aldığı 26 oyla İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi. CHP grubu tarafından meclis başkanlığı için önerilen Muhsin Şentürk 4 oy aldı.

Seçimin ardından başkanlık divanındaki yerini alan Av. Ali İmran Büyük, yaptığı ilk konuşmasında “Öncelikle olarak bizlere İl Genel Meclisi Üyeliği için yetki veren vatandaşlarımız ile meclis başkanlığı görevini bizlere laik gören AK Parti teşkilatımıza ve İl Genel Meclisimizdeki AK Parti Gurubumuza teşekkür ediyorum. Bugüne kadar ilimizde görev yaparak başarılı işlere imza atan Meclis Başkanlarımıza ve İl Genel Meclisi Üyelerimize huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizler de yeni oluşan İl Genel Meclisi grubumuzla Siyasi temsilcilerimiz, Bürokrasimiz, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ve idari ekibimizle oluşturacağımız birlik ve beraberlik ruhuyla önceki dönem Meclis Başkanımız ve Meclis Üyelerimizden aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak ve köylerimizi daha yaşanabilir imkanlara kavuşturmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu vesileyle seçimlerin ardından İl Genel Meclisinde görev yapmaya hak kazanan tüm üyelerimizi tebrik ediyor, çalışmalarımızda üstün başarılar diliyorum” dedi.

Toplantının Meclis Başkanı Av. Ali İmran Büyük başkanlığında devam eden bölümünde, İl Genel Meclisi Başkan Vekilliklerine Yusuf Arısoy ve Mehmet Şamlı, Asil Katip Üyeliklere Arif Berber ve Hasan İbar, Yedek Katip Üyeliklere Kemal Kurkut ve Hüseyin Bayraktar, İl Encümeni Üyeliklerine ise Bayram Ali Çapoğlu, Mehmet Öztürk ve Muharrem Delibaş seçildi. Ayrıca İl Genel Meclisi Zorunlu ve İhtisas Komisyonlarının Üye seçimleri de yapılarak tamamlandı.

Seçimlerin ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı yaptığı konuşmada Meclis Başkanı Av. Ali İmran Büyük başta olmak üzere diğer kurullara ve komisyonlara seçilen üyeleri tebrik ederek, başarılar diledi.

Başkanvekilliği, Divan Kurulu, İl Encümeni ve İhtisas Komisyonlarına seçilen üyeleri tebrik edip başarı dileyen Meclis Başkanı Büyük, toplantının ardından tebrikleri kabul etti.

rize-il-genel-meclisi-komisyon-uyeleri.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-3.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-6.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-1.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-2.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-5.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-4.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-7.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-10.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-8.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-9.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-11.jpg

rize-il-genel-meclisinin-yeni-baskani-merkez-il-genel-meclisi-uyesi-ali-imran-buyuk-oldu-12.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.