Başkan Metin Hatay’da Kurulacak Çadır Kent İçin 35 Tırı Uğurladı

Başkan Metin Hatay’da Kurulacak Çadır Kent İçin 35 Tırı Uğurladı
Rize Belediyesi tarafından Hatay’da kurulacak olan “Çadır Kent” için hazırlanan 200 çadır ve hayırseverlerle paydaş kurumlarca hazırlanan yaşam malzemelerini taşıyan 35 tır yola çıktı.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremler dolayısıyla Rize Belediyesi tarafından içerisinde depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanan çadırlarla hayırseverlerle paydaş kurumlarca hazırlanan yaşam malzemelerini taşıyan 35 tırı sahil dolgu alanından yolcu etti.

İlk sevkiyatın gerçekleştiği uğurlamada tır şoförleri ile bir araya gelen Belediye Başkan Metin, asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremi sonrası tüm Türkiye’den olduğu gibi Rize’den de deprem bölgelerine ciddi bir organizasyonla her alanda yardımların ulaştığını ifade ederek şunları kaydetti: “Depremin ilk anlarından itibaren Rize’de birlik beraberlik sağlanarak Valilik, Rize Belediyesi, kaymakamlıklar, ilçe ve belde belediyeleri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların organizesiyle çok sayıda yardım tırları bölgeye ulaştı. Kurtarma ekiplerimizin de günlerdir mücadele verdiği deprem bölgelerinde gerek çadır anlamında gerekse vatandaşların hijyenik yaşamı açısından halen Türkiye’nin farklı bölgelerinden yardımlar gidiyor. Bizde Rize Belediyesi atölyesinde imalatını yaptığımız 200 adet çadırı ve beraberinde paydaş kurumlarımız, okullarımız ve esnaflarımızın katkılarıyla hazırlanan soba, odun, yatak, wc ve duş kabini konteynırları, hijyen maddeleri gibi bir çok eşyayı 35 tırla Hatay’a sevkiyatını bu akşam itibariyle başlatmış bulunmaktayız. Bizde kurumdaki arkadaşlarımızla birlikte sabah itibariyle yeniden deprem bölgelerine hareket ederek Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman’daki arkadaşlarımızı ziyaret ederek ardından da Hatay’a hareket ederek orada oluşturacağımız Çadır Kent’in kurulumuna iştirak edeceğiz. Bu süreçte Rize’den yardımlara katılarak emek harcayan her bir bireyimize ve paydaş kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.