Geleneksel Çay’ın Gelecek ile Buluşması Çalıştay’ı, Rize’de Gerçekleştirilecek

Geleneksel Çay’ın Gelecek ile Buluşması Çalıştay’ı, Rize’de Gerçekleştirilecek
Geleneksel Çay’ın Gelecek ile Buluşması Çalıştay’ı, 16 Ocak 2023’te Rize Ticaret Borsasında gerçekleştirilecek.

Türkiye Gıda İnovasyon Platformu – TÜGİP, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Rize Ticaret Borsası iş birliğinde 'Geleneksel Çay’ın Gelecek ile Buluşması Çalıştay’ı, sektörün öncü isimleri ile 16 Ocak 2023 tarihinde Rize’de düzenleniyor.

Ülkemiz ekonomisinde çok önemli bir yere sahip ve yaklaşık 1 milyon kişinin geçimini sağladığı çay sektörünün sürdürülebilirliği ve geleceğinin şekillendirilmesi, alanın öncü isimleri ile bir araya gelerek ele alınacak.

Çalıştay, Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mete Avcı’nın, açılış konuşmaları ile başlayacak.

TÜBİTAK MAM Başkan Danışmanı ve IPA-INNOFOOD Proje Koordinatörü Doç. Dr. Cesarettin Alaşalvar, ülkemiz gıda sektörünün AR-GE ve inovasyon süreçlerinde yepyeni bir anlayış ve bütünsel çözümler getiren Türkiye Gıda İnovasyon Platformu - TÜGİP hakkında bilgi verecek.

Etkinlikte, çay sektörü değer zinciri analizi, dünyada ve Türkiye’de çay tarımı ve geleceğe yönelik yaklaşımlar sürdürülebilirlik odağında ele alınacak.

TÜGİP Gıda Sanayi Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Pala moderasyonunda gerçekleşecek ‘Çay’ın Gelecek ile Buluşması Paneli’nde ise; Çayın işlenmesi sürecinde yaratılan katma değer, inovatif ürünler ve gelecek eğilimleri, sektörün önemli isimleri ile beraber değerlendirilecek.

*Türkiye Gıda İnovasyon Platformu TÜGİP, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Yaşam Bilimleri Başkan Yardımcılığı öncülüğünde, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali iş birliği çerçevesinde finanse edilen, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Rekabetçi Sektörler Programı, IPA-INNOFOOD Projesi kapsamında kuruldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.