Rize 3 katlı bina mahkemeden satılıktır

Rize 3 katlı bina mahkemeden satılıktır
Rize Derepazarı ilçesinde 3 katlı bina mahkemeden satılıktır

Rize'nin Derepazarı İlçesi Subaşı Köyü, 402 Ada, 5 Parselde 3 katlı bina ihale usulü açık artırma suretiyle satılacak. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecek

2022/72 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Rize Derepazarı SUBAŞI Köyü, 402 Ada, 5 Parsel, Belediyenin ve kamunun altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. İlçe merkezine 2,1 km mesafede, mahalle yoluna cephelidir. Çevresinde müstakil konutlar, çay bahçeleri, Çaykur Tersane Çay Fabrikası bulunmaktadır. Ticari olarak ana arterde kalmadığından gelişmemiştir. Taşınmaz yola cepheli olup ulaşım sorunu yoktur. Taşınmaz üzerinde 4 bina bulunmaktadır. A harfli bina kısmi bodrum kat, zemin kat ve bir normal kattan, B harfli bina kısmi bodrum kat, zemin kat ve 1. kat ve inşa halindeki 2. normal kattan, C harfli bina 12,41 m² taban alanlı depo müştemilatı,D harfli bina 10,11 m² taban alanlı depo müştemilatından oluşmaktadır. B harfil binanın değeri mahkeme kararında toplam satış bedelinin %59,31'i olarak belirtilmiştir.
Yüzölçümü 1.660,65 m2
İmar Durumu Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti 1.436.352,15 TL
KDV Oranı %8
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibi.
1. Satış Günü 27/02/2023 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü 29/03/2023 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1. Sulh Hukuk Mah. Duruşma Salonu

SATIŞ ŞARTLARI :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/72 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

7-Satış ilanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, iş bu satışın gazetede/elektronik ortamda yayınlanan ilanı, ilgililere adreslerinde tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İ.K.K. 127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.