Rize Merkezde 3+1 daire icradan satılıktır

Rize Merkezde 3+1 daire icradan satılıktır
Rize Merkezde 3+1 daire icradan satılıktır

Rize Merkez Atatürk Caddesi Tophane Mahallesi Celal Apartmanı No: 377'de 120 metrekare daire icradan satışı yapılacak.

İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.

T.C. RİZE İCRA DAİRESİ 2022/19 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :51 Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; Atatürk ve Cumhuriyet Caddesine cephelidir. Apartmanın zemin katı iş yeri olarak kullanılmaktadır. Parsel üzerinde kat mülkiyeti kurulmuştur. Çevresinde blok apartmanlar, çeşitli işyerleri, ilköğretim kurumları, kamu kurumları, banka, lokanta gibi ihtiyaç tesislerine yürüme mesafesindedir. Oldukça işlek bir cadde üzerindedir. 51 numaralı bağımsız bölüm 3 oda, 1 salon, antre, wc, banyo, mutfak ve balkondan oluşmaktadır. Döşemesi laminant, duvarlar saten+plastik boya ile boyanmıştır.Binanın giriş kapısı demir doğrama, daire giriş kapısı çelik kapıdır.Binada doğal gaz ve asansör yoktur. Daire 120 m² büyüklüğündedir. Meskenin inşaat senesi itibari ile ortalama %20 oranında eskimeye sahiptir.
Adresi Rize İli Merkez İlçesi, Tophane Mahallesi, Atatürk Caddesi, Celal Apartmanı No 377
Yüzölçümü 120 m2
Arsa Payı 4/250
İmar Durumu Var, İnşaat tarzı 3. sınıf (B) yapılar sınıfındadır.
Kıymeti 548.868,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü 20/01/2023 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü 15/02/2023 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı MERKEZ / RİZE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.FİZİKEN İHALEYE KATILIP PEY SÜRECEK İHALE KATILIMCILARI EN AZ 100,00 TL VE ÜZERİNDE PEY SÜREREK İHALEYE KATILACAKLARDIR.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim ve tescil masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir,
6- İş bu satış ilanı taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tümüne tebliğe gönderilmiş olup tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK 127.maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9600 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.