Rize Merkezde 3+1 daire icradan satılıktır

Rize Merkezde 3+1 daire icradan satılıktır

Rize Merkez Mermerdelen Mahallesi 243 Ada 9 Parsel A Blok 2.Kat. 6 Nolu Bağımsız Bölüm 3+1daire icradan satışa çıkacaktır.

İhale açık artırma suretiyle Rize İcra Dairesi Satış Bürosunda 22 Şubat 2023 Çarşamba günü 11:00-11:05 arası yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. 

İŞTE AYRINTILAR

2019/45 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Rize İl, Merkez İlçe, Mermerdelen Mahalle, 243 Ada, 9 Parsel, A Blok, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporuna göre; bina 1 bodrum, 1 zemin ve 6 normal kat olmak üzere toplam 8 kattan ibaret olup betonarme kargir inşaat tarzında inşa edildiği, taşınmazın belediye uygulama imar planında konut sahasında yer aldığı ve ayrık nizam 7 kat yapı adası içinde kaldığı, binanın yapı kullanma izin belgesinin mevcut olduğu, taşınmaz şehir merkezinin 1000metre batısında sahil yoluna 80metre, otogara yakın olduğu, binanın dış cephesinin mantolama üzeri sıvalı ve boyalı, binanın merdiven korkulukları demir doğrama üzeri ahşap küpeşteden yapıldığı, binanın giriş kapısının demir perforjeli, meskenin giriş kapısının ise çelik oldğu, binada çalışır bir adet asansör bulunduğu, ısınma sisteminin doğalgaz olduğu, taşınmazın brüt alanının 135 m2, net 106 m2 3 oda 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, 1 antre ve 2 balkondan oluştuğu, salon ve odaların döşemeleri laminat parke, duvarları ve tavanları sıva üzeri boya, boydan boya kartonpiyer, mutfak ve antrenin döşemesi laminat kaplı olup duvarları ve tavanı saten boyalı olduğuna ilişkin rapor alınmıştır.
Adresi Mermerdelen Mah 243 Ada 9 Parsel A Blok 2. Kat. Rize Merkez
Kıymeti 400.000,13 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydında göründüğü gibidir.
1. Satış Günü 22/02/2023 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü 21/03/2023 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Rize İcra Dairesi Satış Bürosu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. FİZİKEN İHALEYE KATILIP PEY SÜRECEK İHALE KATILIMCILARI EN AZ 250,00 TL VE ÜZERİNDE PEY SÜREREK İHALEYE KATILACAKLARDIR.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/45 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.