Rize MÜSİAD Başkanı Taner Yelkenci Güven Tazeledi

Rize MÜSİAD Başkanı Taner Yelkenci Güven Tazeledi
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Rize Şubesinin 15. Olağan Genel Kurulunda toplantıya katılan üyelerin tamamının desteğiyle mevcut başkan Taner Yelkenci güven tazeledi.

MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Abdurrahman Uzun, MÜSİAD Batum Başkanı Hamza Köse, MÜSİAD Trabzon Başkanı Zafer Ofluoğlu ve MÜSİAD üyelerinin katılımıyla dernek merkezinde gerçekleştirilen Genel Kurul; Kuran-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. 

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Rize MÜSİAD Başkanı Taner Yelkenci, “Küresel ölçekte yaşanan her türlü ekonomik ve sosyolojik olumsuzluklara rağmen MÜSİAD’ımız içerisinde bulunmuş olduğumuz yıl itibariyle Cumhuriyetimizin 100. yılında tüm dinamiklerimizle ülkemize ve güzel Rize’mize hizmet etmeye, yarınlarımız olan, evlatlarımıza ve gençlerimize daha güzel bir gelecek hazırlamak için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Türkiye’nin en büyük işbirliği ve sermaye platformu olan MÜSİAD, 32 yıldır ekonomik gelişmelerin yanında toplumun dertleriyle dertlenen, milletimizin çıkarlarını her şeyin üstünde tutmak için mücadele veren bir sivil toplum kuruluşu olmuştur. Bizlerde bu bilinçle bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da daha çok üreten ve daha çok çalışan, ülkesinin ve güzel Rize’mizin gelişimine katkı sağlayan iş insanları olarak heyecanla, kararlılıkla bu kutlu yolculukta görevlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Rize ekonomisinin can damarı olan çay tarımındaki sorunları ve gelişmelerini, pandemi sonrası atağa kalkan turizm sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederek, tüm yatırım ve çalışmaların geliştirilmesine katkılar sunduk. Ayrıca İlimiz ve bölgemizin kalkınmasına, gelişmesine ve yeni iş fırsatlarına da kapı açacak üretim ve ihracat alanlarda da yatırım çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bizler büyük Türkiye sevdalısı iş insanları olarak durmaksızın çalışıp, üretmeyi ve istihdama katkı sağlamaya, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında kurduğumuz teşkilat ağımızla başta üyelerimiz olmak üzere, tüm iş insanlarımıza da fırsat kapıları aralayarak gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarla ülkemizin kalkınmasına büyük katkılar sağlıyoruz. Üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun ne denli büyük olduğunun farkında olarak, bu şerefli görevi yeniden şahsıma layık gören tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantının devamında, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Uzun, önceki dönem Rize MÜSİAD Başkanları konuşma yaparak, iyi dilek ve temennilerde bulunarak yeni dönemde yönetime seçilen başkan ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

Toplantı, yönetim kurulundan ayrılanlara plaket takdimi ve yeni üyelere rozet takma töreni sonrasında sona erdi.

MÜSİAD Rize Şubesi 15. Olağan Genel Kurul sonucunda oluşan liste:

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Taner Yelkenci, Temel Yaşar Hacıömeroğlu, Harun Şimşek, Mustafa Sevindik, Tuncay Kılıç, İbrahim Taşkın, Semih Fatih Kızıltan, Aziz Yazıcılar, Talip Haşim Öztürk, Enes Karavin

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Yunus Yazıcı, Miraç Öztürk, Sadık Kahya, Abdülhamit Kabil, Haşim Ali Haşimoğlu, Mustafa Fatih Topçu, Emre Soykan, İsmail Hakkı Hantal, Ömer Birinci, Ahmet Usta

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri: Musa Kaynak, Recep Ali Avcı, Sedat Abanoz

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri: Ömer Uzun, Mehmet Ali Kopuz, Serkan Mete.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.