Rize Yeşilay, bağımlılıkla mücadele eğitimlerine devam ediyor

Rize Yeşilay, bağımlılıkla mücadele eğitimlerine devam ediyor
Yeşilay Rize Şubesi Eğitim Gönüllüleri ile "Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM)” farkındalık eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Yeşilay Rize Şubesi bünyesinde 9 Formatör hoca Tütün, Alkol, Madde ve Teknoloji Bağımlılığı alanlarında eğitim vermektedir. Formatör Hocalarımız Şube gönüllülerimiz ile birlikte talep eden kamu, özel kurum ve kuruluşlara yönelik farkındalık eğitimlerini sürdürmektedir.

Yeşilay Rize Şube Başkanı Selçuk Beşikçi, Bağımlılıklarla Mücadele noktasında İlimizde farkındalık bilincinin giderek arttığını belirterek, “Yeşilay, 104 yıldır insanların hayatını dokunarak, bireyin bağımlılıklarla birlikte ortaya çıkan dezavantajlı durumlarını ortadan kaldırmaya çalışıyor. ” dedi.

Beşikçi, “Yeşilay toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışmaktadır. Verdiğimiz emekler ve özverili çalışmalarımız sayesinde ilimizde bağımlılıklar konusunda geçmiş zamanlara nazaran farkındalığın arttığını söyleyebiliriz. Özellikle Hemşin İlçesinde gerçekleştirdiğimiz ‘Yeşilay Hemşinfest’ ve Sayın Valimiz İhsan Selim Baydaş Başkanlığında şubemizde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantımız sonrasında halkımızdan olumlu yönde geri dönüşler aldık. Çalışma ve projelerimizde daha da başarılı sonuçlar almak için halkımızın bizlere olan desteği çok önemli! Tüm halkımızı Yeşilay Gönüllüsü olmaya davet ediyoruz. Şubemizin kapıları herkese açıktır.” dedi.

Yeşilay Rize şubesi olarak TBM eğitimleri kapsamında 2024 yılından ilk 5 aylık süreçte; ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve yetişkinlere yönelik olmak üzere 20 tane okulda eğitim gerçekleştirmiş olup 30 ayrı yerde Yeşilay standımızı açarak Yeşilay ve Yedam(Yeşilay Danışmanlık Merkezi) tanıtımları ile farkındalık bilincinin artmasını sağladık. Eğitim ve Stant faaliyetlerimizde gönüllülerimizin destekleri ve vermiş oldukları emeklerini görmek bizler için mutluluk verici.

rize-yesilay-bagimlilikla-mucadele-egitimlerine-devam-ediyor-1.jpg

rize-yesilay-bagimlilikla-mucadele-egitimlerine-devam-ediyor-2.jpg

rize-yesilay-bagimlilikla-mucadele-egitimlerine-devam-ediyor-3.jpg

rize-yesilay-bagimlilikla-mucadele-egitimlerine-devam-ediyor-4.jpg

rize-yesilay-bagimlilikla-mucadele-egitimlerine-devam-ediyor-5.jpg

rize-yesilay-bagimlilikla-mucadele-egitimlerine-devam-ediyor-8.jpg

rize-yesilay-bagimlilikla-mucadele-egitimlerine-devam-ediyor-9.jpg

rize-yesilay-bagimlilikla-mucadele-egitimlerine-devam-ediyor-10.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.