Rize'de 1.610 m² çay bahçesi icradan satılıktır

Rize'de 1.610 m² çay bahçesi icradan satılıktır

Rize Merkez Karasu Köyü 161 Ada, 2 Parsel 1.610 metrekare çay bahçesi icradan satılıktır. Çay bahçesi il merkezine uzaklığı 20 km olup, Rize Andon karayoluna uzaklığı 1.800 metredir.

İhale açık artırma suretiyle yapılacak. Artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.

RİZE İCRA DAİRESİ 2021/267 TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri Rize İl, Merkez İlçe, KARASU Mahalle/Köy, 161 Ada, 2 Parsel, Bilirkişi raporuna göre; taşınmaz Karasu Köyü sınırları içerisindedir. İmar planı dışındadır. Parsel köy yoluna cepheli olmayıp 22 metre mesafededir. Zeminde çay bahçesi olarak kullanılmaktadır. Parselin il merkezine uzaklığı (Valilik) 20.100 mt. mesafededir. Parselin Rize Andon karayoluna uzaklığı 1.800 metredir.

Adresi Rize İli Merkez İlçesi, Karasu Köyü, 161 Ada, 2 Nolu Parsel. Rize Merkez
Yüzölçümü 1.610,50 m2
Arsa Payı 1/1
İmar Durumu Yok
Kıymeti 211.329,81 TL
KDV Oranı %8
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 08/02/2023 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü 07/03/2023 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı MERKEZ / RİZE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. FİZİKEN İHALEYE KATILIP PEY SÜRECEK İHALE KATILIMCILARI EN AZ 100,00 TL VE ÜZERİNDE PEY SÜREREK İHALEYE KATILACAKLARDIR.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim ve tescil masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir,
6- İş bu satış ilanı taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tümüne tebliğe gönderilmiş olup tebliğ edilemeyen ilgililer bakımından İİK 127.maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/267 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.