Vali Çeber ve Başkan Metin, Rize'de Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi

Vali Çeber ve Başkan Metin, Rize'de Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi
Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Rize'deki gazetecilerle bir araya gelerek günlerini kutladı.

Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Rize Valiliği ve Rize Belediye Başkanlığınca düzenlenen programda Rize’deki basın mensupları ile bir araya geldi.

Kültür Park Altın Salonda düzenlenen programa, Vali Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Güngör, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Serkan Savaş ile gazeteciler katıldı.

Programda konuşan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize’de önemli sayıda basın mensubunun olduğunu ifade ederek, “30 yıldır bu sektörün içindeyiz ve sizlerle tanışmaktayız. Güzel işler ortaya koyuyoruz. Çalışmalarımızda bizi motive ediyorsunuz. Basın bizim duyulmayan sesimizdir. Bu anlamda önemli bir görev icra ediyorsunuz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim." dedi.

Rize Valisi Kemal Çeber ise konuşmasında şunları kaydetti: “Rize’deki basın mensubu arkadaşlarımla görev yapmaktan son derece memnun olduğumu ifade etmek isterim. Rize basını nitelikli, aksiyonel, yön verici, son derece tecrübeli ve yeni yetişen genç kardeşlerimizden oluşmaktadır. Aslında hep beraber aynı amaca dönük çalışıyoruz. Kurum amirlerimizle birlikte basın mensuplarımızın işlerini kolaylaştırmak ve doğru bilgiye hızlı bir şekilde ulaşması için yardımcı olmaya çalışmaktayız.”

Rize’deki çalışmalarla ilgili kısa bilgiler veren Vali Çeber, “Nisan ayı itibariyle Ayder’de hem otoparkımızı hem de termal oteli bitireceğiz.  Ama diğer aşamalar devam ediyor. Rize merkez belediye blokları kentsel dönüşümünde ocak ayı sonunda iş yerleri, mart ayı sonunda ise komple teslim edilmiş olacak. Şehir hastanemizin dolgusu yüzde 98 seviyesinde. Çok özel bir hastane olacağı için herhangi bir sorun yaşamamak adına çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. Dolgunun tamamlanmasıyla birlikte iki ay içinde hastanenin yapımının başlayacağını düşünüyoruz. Lojistik merkezimiz dolgu anlamında yüzde 35, toplamda mendirek ve diğer işlemler olarak yüzde 14,85 seviyesinde ulaştı” diye konuştu.

Vali Çeber, Rize’nin güvenli bir şehir olduğunu ve turizm anlamında tercih edilmesinde de önemli bir rol oynadığını ifade ederek, “Türkiye’de turizm kentleriyle ilgili bir anket yapılıyor.  Bu anketlerde Rize bir yönüyle önce çıkıyor. Doğal güzelliklerinin yanında Rize’nin güvenlikli olması gelen insanları cezbediyor ve güvenli olduğu için Rize’ye gidiyoruz cevabını veriyorlar. Bu vesile ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.

Vali Çeber ve Başkan Metin, gazetecilerle tek tek sohbet ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü tebrik etti.

Gazeteciler bu anlamlı günde kendilerini unutmayıp davet eden Vali Çeber ve Başkan Metin’e teşekkür ettiler.

Program günün anısına hatıra fotoğrafı çekimi ve hediye takdimi ile son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.