Zerdeci, İktidarı da 6’lı Masayı da Eleştirdi, Kurtuluş Milli Görüş’te Dedi

Zerdeci, İktidarı da 6’lı Masayı da Eleştirdi, Kurtuluş Milli Görüş’te Dedi
Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, iktidarı ve 6’lı masayı sert şekilde eleştirerek yaşanan sorunların yegane sebebinin Milli Görüş’ten uzak kalmak, Milli Görüş’ün ilke ve esaslarını yerine getirmemek olduğunu kaydetti.

Yeniden Refah Partisi İl Divan Toplantısı İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, MKYK üyesi İl sorumlusu Abdurrahman Akyüz,  MKYK üyesi Samet Şişman, İlçe Başkanları, İl ve İlçe  yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda partili katıldı.

Tüm teşkilatların bir araya geldiği toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, yaptığı açıklamada, “Artık seçim tarihi belli oldu. Siyasi partiler seçim çalışmalarına başladılar. Bu dönem yapılacak olan genel seçimdeki ortamda seçmen iki kutuplu bir siyasete mecbur bırakılıyor. 20 yıllık iktidar kanadı, cumhuriyet tarihinde hiçbir iktidar partisinin elde edemediği imkanlara sahip olmasına rağmen yapılan yanlışlardan kendi üzerine pay almıyor ve bu yanlışlar yapılırken sanki iktidarda değilmiş gibi bir tutum sergiliyor. 20 yıldır söz verip yapmadıkları vaatleri, sözleri her seçim öncesi olduğu gibi halkın önüne koydukları tekrarlanmış ve yerine getirilmemiş vaatler ile ve birtakım iyileştirmelerle sanki milletin yaşamış olduğu  bütün sorunları hallettiklerini, milleti bütün sıkıntılardan kurtardıkları algısını yapıyorlar. Bunlar günü kurtarma politikaları, milletin derdine derman olmayacak politikadan öte bir şey değildir.

Mevcut iktidara karşı alternatif olarak gösterilen altılı masa denilen tuhaf yapının sergilemiş olduğu tavır, ne yazık ki sorunların çözümündeki acziyetlerini ve milletten ne kadar uzak olduklarını göstermektedir. Altılı masanın Cumhurbaşkanlığı adaylığında aralarındaki anlaşmazlıklar, belirsizlikler feraset sahibi olmadıklarının açık göstergesidir. Feraset sahibi olmayan bu yapı ülke yönetimine talip olmuş ve başarılı olacağı iddiasında bulunmaktadır. Altılı masanın Cumhurbaşkanı yetkisi tek bir kişi olmayacak ve 6 partinin onayı ile karar çıkabilir önerisi Anayasaya aykırı görüşleri uygulayabileceklerini dile getirmektedirler. Ortak politikalar metninde tek bir maddeyi ele alırsak ne kadar küçük işlerle ilgilendikleri gerçeğini ortaya koymak için ‘gençlere 5 GB internet verilecek’ maddesi yeterli olacaktır herhalde. Gençlere ücretsiz internet sağlanmaktansa gençlerin en önemli sorunu olan işsizlik sorunununu halletmek, gençlere istihdam, iş imkanını sağlamak olmalıydı. Gençlerimizin sorunları ancak Milli Görüş partisi olan Yeniden Refah Partisi iktidarında çözüme kavuşacaktır. Yeniden Refah iktidarında gençlere istihdam oluşturmak, iş kurmak, kazanç elde etmelerini sağlamak için gereken tüm adımlar atılacaktır.

Altılı Masada, milletin içerisinde bulunduğu maddi, manevi sıkıntılarla ilgili somut çözüm önerileri ortaya konulmamıştır. Ekonomik krizle ilgili, dış politikalarla ilgili, ahlaki ve manevi kalkınma ile ilgili herhangi bir çözüm önerileri yoktur. Ekonomik sorunlar karşısında ortaya koyabilecekleri  bir kaynak paketleri yok. Kısacası, bunlardan millete fayda gelmeyeceği aşikardır. Bunların tek sermayesi hükümetin tüm icraatlarına doğrusuna da yanlışına da yanlış diyerek eleştirerek  sadece eleştiri yapmaktır. Bu şekilde gündeme kalarak, kendilerini haklı çıkarmaya çalışarak siyasi rant elde etmekten başka politikaları olmadığı açıkça görünmektedir.” dedi.

İl Başkanı Zerdeci, yaşanan sorunların yegane sebebinin Milli Görüş’ten uzak kalmak, Milli Görüş’ün ilke ve esaslarını yerine getirmemek olduğunu kaydederek, “Milletimizin tek çaresi, tek ümidi Milli Görüş, Yeniden Refah, Yeniden Erbakan’dır. Milli Görüş siyaseti; bütün dünyada adaleti, refahı ve barışı hakim kılma siyasetidir.

Milli Görüş siyaseti, bütün insanlık için; kul haklarını teminat altına almak ve paylaşımda adaleti sağlama siyasetidir. Milli Görüş siyaseti, makam ve rakam için değil, Allah rızası için yapılan siyasettir. Milli Görüş siyaseti, ticaret olarak değil, ibadet olarak yapılan siyasettir.

Milli Görüş siyaseti, Materyalist değil dava siyasetidir. Milli Görüş siyaseti, her zaman ve her şart altında batıla yanlışa karşı durmak, her zaman her şart altında doğru olan hakkın yanında yer alma siyasetidir. Milli görüş siyaseti, batıla karşı hakkın üstünlüğünün mücadelesini veren siyasettir. Milli Görüş siyaseti, yanlışın değil, doğrunun hakim olması siyasetidir. Zararlının yerine, faydalının hakim olması siyasetidir. Kötünün yerine iyinin, çirkinin yerine güzelin, zulmün yerine adaletin hakim olması siyasetidir. Milli görüş demek dirayet demektir. Dirayet ne demek, bedel ödemek pahasına da olsa hakkın yanında, şerrin karşısında durmak demektir. Bunun en güzel örneği de merhum Erbakan hocamızın hayatıdır. Koltuğunu makamını kaybetmek pahasına da olsa, hapse düşmek pahasına da olsa, maddi ve manevi bedel ödemek pahasına da olsa, her zaman hayrın yanında, şerrin karşısında canla ve başla mücadele etme işte buna dirayet denir. Hidayet, dirayet ve feraset sahibi olana Milli Görüşçü denir. Milli Görüş adil, faizsiz bir ekonomik sistemle milletimize ve tüm dünyaya refah getirecektir. Milli Görüş'ün diğerlerinden farkı Milli Görüş iktidarında;  borç, faiz, zam, vergi ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisi uygulanacak, nimet ve külfet dengesini adaletli hale getirilecek. Haksız kazanç, karşılıksız kazanç, faiz kazancı olmayacak, İslam dinarına geçilecek, siyonizmin en büyük sömürü aracı olan Amerikan dolarının hakimiyetine son verilecektir.” diye konuştu.

Bugün milli görüş davasının tek ve tartışmasız temsilcisi olan Yeniden Refah Partisi’nin hayra gaz, şerre fren olma görevini muhalefette de sürdürmekte olduğunu ifade ederek, “Ülkemizde ve diğer islam ülkelerinde yaşanan sorunlar karşısında çözüm ve önerileriyle adeta bir pusula görevinde bulunmaktadır. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu ekonomi ile ilgili sorunlar, gençlerimiz ile ilgili sorunlar, tarım ve hayvancılıkla ilgili sorunlar, eğitimle, uluslar arası ilişkiler ve dış politikalarla ilgili sorunlar, hukuk adalet alanında, yabancıların göç politikalarıyla ilgili sorunlar, paylaşımda ve yönetimde adalet, yolsuzluklarla mücadele, ahlak ve manevi kalkınma ile ilgili sorunlar, emeklilerimiz, atanmamış öğretmenlerimiz ve sağlık alanıyla ilgili sorunlar, polis jandarma ve bekçilerimiz ve engellilerle ilgili sorunlar, Doğu ve Güneydoğu Bölgesiyle ilgili sorunlar kısaca ülkemizin, milletimizin ne kadar sorunları varsa hepsinin bilimsel ispatlı çözümlerini ortaya koyan tek parti Yeniden Refah Partisi; bu sorunları çözecek başaracak inançlı, maneviyatlı, samimi milli görüşçü kadrolarıyla iktidara hazırdır. Elhamdulillah. Bunları başarmanın yolu Yeniden Refah partimizin seçimleri kazanarak iktidara gelmesinden geçmektedir. Bizim davamız ne kadar Hak davada olsa, bizler ne kadar haklı da olsak, hak davanın temsilcileride olsak; eğer biz, herkesten daha fazla çalışmazsak gerekeni yapmazsak Allah (cc) bizlere zaferi vermez. Bu nedenle tüm gücümüzle, tüm gayretimizle çalışmak mecburiyetindeyiz. Hareketimizin başarılı olması ülkemiz ve milletimizin selameti için elzemdir.” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Zerdeci, seçimde sandık güvenliğine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Seçimlerde zafere giden yol sandıklara sahip çıkmaktan geçiyor. Milli görüş geleneğinde sandık namustur, sandıklara sahip çıkmak namus meselesidir. Zafere giden yol, sandık teşkilatlanmasından geçiyor. Sandıklarda var olmaktan geçiyor. Bugün Rize’de Cenabı Allah’a şükürler olsun, 900’e yakın sandık baş müşahidimizi belirledik. Bundan böyle yorulmadan, yılmadan her daim çalışma içerisinde olarak ilimizdeki 1049 sandık baş müşahitlerimizi en kısa zamanda tamamlayıp seçimlere çok güçlü bir şekilde gireceğiz. Bu hayır yarışında Rize teşkilatları olarak en başarılı iller sıralamasında yerimizi alarak seçimlerden zaferle çıkacağız inşallah. Toplantımıza katılan değerli teşkilat mensuplarımıza ve saygıdeğer misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum. Cenab-ı Allah çıkmış olduğumuz bu kutlu seferde, bizlere en büyük muvaffakiyetler ve en büyük zaferler nasip eylesin. Yar ve yardımcımız olsun. Toplantımız hayırlı olsun, gazamız mübarek olsun.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.