Özgür Özel, Buğday Mitingi Yapacak

Özgür Özel, Buğday Mitingi Yapacak
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Geçen hafta Rize'nin sesini duyurdu. Adana'da büyük isyan vardı, orda da konuşuyordu. Şimdi ilan ediyorum. Bu fiyat üreticiyi perişan ediyor, isyan ediyor. Cuma günü buğday mitingi yapıyoruz.

Özgür Özel, İzmir programı kapsamında Bayraklı Kulalılar Derneği'nin 12'nci Geleneksel Keşkek Günü etkinliğine katıldı. Yaptığı konuşmada, İzmir'de Manisalılarla bir araya gelerek etkinlikten memnun kaldığını dile getiren Özel, İzmir'de İzmir kütüğüne kayıtlı kişilerden sonra ikinci yoğun kayıttan Manisa kütüğüne kayıtlı kişilerden oluştuğunu söyledi. Özellikle Bayraklı'da 4 kişinin Manisa ile bağlantısı olduğunu söyleyen Özel, "Genç Cumhuriyet kalkınmayı hayata geçirirken Kula gibi bir ilçede fabrika kuruldu. 1937'den 1952'ye kadar Kula'daki bu fabrikada 3 bin işçi çalıştı. Limana ve tren yoluna uzak çalıştı. olduğu için ulaşım maliyetleri yüksekti. Bu fabrikayı İzmir Bayraklı'ya taşıdılar. Şimdi olsa fabrikada İzmir'den yeni işçiler alıyorlardı. Ama Atatürk'ün kurduğu fabrika Bayraklı'ya taşınırken işçiler birlikte gelmiş ve evde yaşayan Bayraklı, çok sayıda Kulalı'. Nın dedesinden, babasından yerleşerek kaldığı bir yer olmuştur" diye konuştu. Manisa seçimlerinde Kulalıların önemli katkıları olduğunu hatırlatan Özel, "Manisa'da, cumhuriyet tarihinde, hiç merkezde belediye, büyükşehir kazanmamıştı. Sizlerin desteğiyle yüzde 59 oyla Manisa'yı kazandık" dedi. Dernekçiliğin özveriyle yapılan bir iş olduğunu anlatan Özel, CHP'li tüm belediyelerin dernek temsilcilerine açık olduğunu söyledi.

'BUĞDAY FİYATI SADECE YÜZDE 12 ARTTI'

Konuşmasında buğday fiyatlarına da değinen Özel, "Keşkek buğdaydan yapılır. Buğday, en temel beslenme aracı olan ekmeğimizi yapıyoruz, geleneksel ürünlerde hep kazanç temel besin maddemizdir. Ama bir de bunu yetiştirenler var. İç Anadolu'da ve birçok yerde bitki tarımı yapılıyor. Geçen yıl Bütün girdiler yüzde 100'den fazla arttı, gübre arttı. Ama fiyatı sadece yüzde 12 arttı. Maalesef böyle olunca 11 lira olan ürün, geçen hafta üretilmek zorunda kaldı. , Rize'de çay ücreti 19 lira, çaya 17 lira fiyat verildi. Adana'da büyük isyan vardı, orda da konuşuyorduk. Şimdi bu fiyata üreticiyi perişan ediyor, isyan büyük. Önümüzdeki cuma günü CHP olarak üreticinin desteklediği Türkiye'ye duyurmak için hep birlikte Tekirdağ'a gidiyoruz, buğday mitingi yapıyoruz" dedi. .

'KİMSE KENDİNİ YALNIZ HİSSETMESİN'

Özel, şöyle devam etti: "Bugüne kadar 31 Mart seçimlerine giderken şunu söyledi, 'Bu seçimlerde çok güzel adaylarla karşınızdayız, destek verin' dedik. 'Particilik yapmayın. Sadece CHP'nin değil; bu adaylar, İzmir ittifakının, Türkiye ittifakının adayları' dedik . Bize destek veren, meydanları dolduran emeklilerin 10 bin liralık maaşına itiraz etmek için Çay üreticisi, 'Perişanınız' dedi, Rize'ye. 'de bu mitingi yaptık. Şimdi tekirdağ'da isyan ediyor. Yalnız olmasaydı Gazi Mustafa Kemal Atatürk der ki 'Cumhuriyet'te CHP'lilerin kimsesidir.' Kimse kendini yalnız hissetmesin, buradayız; sizin için mücadele ediyoruz."

'İŞİMİZ, SİZİN SESİNİZİ DUYURMAK'

CHP'li vatandaşın derdiyle dertlendiklerini söyleyen Özel, "Kavga edememiş. Tayyip Bey diye kimlik kavgası istiyor, Bahçeli istiyor diye istemiyork tartışmaların içine girmeyeceğiz. Kavga etmek emekli için, çiftçi için, işçi için, sakatlar ve işsizler için kavganın en yaşlısı olmak istiyor. Bütün Türkiye. 'de kimsesiz, sahipsiz hisdenlere sesleniyorum; asla umutsuz olmayın. mücadeleye devam, Atatürk'ün partisini iktidara getirene kadar devam" diye konuştu.

'BİR KEZ DAHA YOKSULLUĞU BİTİRECEĞİZ'

Konuşmanın son bölümünde tek hedeflerinin CHP'yi iktidar yapmak olduğunu belirten Özel, "Benim bir tane hedefim var. O hedefi hayata geçirene kadar gece, gündüz yayınlanan. Kendimle ilgili makam, mevki hedefi değildir. O hedef, Atatürk'ün partisini iktidar yapma hedefidir. Bu parça partisi kalmadı mı? Bir kez daha başarılı olacağız. Sosyal demokratlar, muhafazakar demokratlar, nerede demokratlar varsa; onları yanımızda tutacağız.

Özel'e konuşmasının ardından çerçeveli fotoğrafın bulunduğu bir tablo derneği adına takdim edildi. Menemen Belediyesi'nde işten çıkarıldığında bazı üye da kürsüden indikten sonra Özel'in yanına yaklaşarak destek istedi. Daha sonra keşkek karılmasına geçildi.

Etkinliğin açılışını yapan Bayraklı Kulalılar Derneği Başkanı Veli Topal'ın ardından Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal ile Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız da kısa bir konuşma gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ise konuşmasında Türkiye'de iktidarı hedeflediklerini belirterek, "İhtiyacımız olan şey; birlikte iktidarlık, beraberlik ortamıdır. 'Sizden çok umutluyuz, arkanızdayız' dediniz. Bu inançla çalışıyoruz" dedi.

Kaynak:DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.